Edukacja

Ścieżka edukacyjna

Celem działań edukacyjnych w będzińskich szkołach jest m.in. promowanie szacunku dla środowiska naturalnego, a w szczególności cennego zasobu, jakim jest woda. W naszym mieście poszerzanie wiedzy uczniów na temat środowiska naturalnego oraz pobudzenie ich motywacji do rozwijania zachowań proekologicznych i racjonalnego korzystania z wód możliwe jest dzięki nowo powstałej ścieżce edukacyjnej „Dzień z życia wody”.

Trasa przedstawia proces oczyszczania ścieków i pozwala zgłębić wiedzę na temat zasobów wodnych oraz sposobów ochrony środowiska w najbliższej okolicy. Składa się z dwóch ścieżek: pierwsza z nich pt. „Woda” opisuje istnienie i ruch wody we wszystkich trzech stanach skupienia.

10 stanowisk opowiada o wodzie w atmosferze i na powierzchni Ziemi. Wyjaśnia jak powstają chmury oraz opady deszczu, śniegu i gradu, jakie są formy wody ciekłej i stałej oraz co to jest lądolód, lodowiec, szron, szadź, gołoledź.

Druga ścieżka edukacyjna pt. „Oczyszczalnia ścieków’ prowadzi przez proces technologiczny oczyszczalni. Przedstawia proces oczyszczania i pozwala zgłębić wiedzę na temat zasobów wodnych oraz sposobów ochrony środowiska w najbliższej okolicy.

19 stanowisk zlokalizowanych przy głównych obiektach oczyszczalni, pokazuje, gdzie trafiają ścieki, w jaki sposób są oczyszczane i co się potem z nimi dzieje. Wędrówka ścieżką pomoże zapoznać się z rolą poszczególnych urządzeń w skomplikowanym procesie oczyszczania ścieków.


Cookies

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Polityka cookies