Aktualności

Światowy Dzień Wody w Będzin Arena

23.03.2022

22 marca na trwałe już zapisał się w naszej pamięci jako dzień w którym obchodzimy ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ – Światowy Dzień Wody. Święto jest doskonałą okazją do przypomnienia zarówno najmłodszym jak i starszym mieszkańcom Ziemi o roli jaką w naszym życiu odgrywa woda.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Wody organizowane pod hasłem: „Wody podziemne – uczynianie niewidocznego widocznym” miały na celu upowszechnienie wiedzy na temat znaczenia wód podziemnych i dbania o ich czystość.

Przyszłość otoczenia w jakim żyjemy a więc i losy naszej planety zależą w największym stopniu od najmłodszych jej mieszkańców. Atrakcje jakie zorganizowało w tym roku nasze przedsiębiorstwo wspólnie z miastem Będzin, zostały przygotowane właśnie z myślą o dzieciach. Tym razem skorzystaliśmy z gościnności obiektu Będzin Arena a patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Będzina – Łukasz Komoniewski.

Różnorodność przygotowanych przez animatorów atrakcji oraz ich interaktywny charakter umożliwił dzieciakom połączenie dobrej zabawy z edukacją. Przedszkolaki odpowiadały na pytania podczas gry w koło fortuny, z zaciekawieniem uczestniczyły w eksperymentach związanych z wyznaczaniem gęstości wody, badaniem rozpuszczalności substancji w wodzie a także zgłębiały tajniki praw Pascala i Archimedesa. Energia jaką tryskają dzieci uwidoczniła się natomiast podczas licznych zabaw i konkurencji ruchowych.

zobacz galerię zdjęć


Cookies

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Polityka cookies