Aktualności

Światowy Dzień Wody 2023

22.03.2023

Obchodzony corocznie w dniu 22 marca Światowy Dzień Wody to doskonała okazja do przypomnienia jak bezcennym skarbem jest woda i jak ważną rolę w naszym życiu odgrywają jej zasoby. To również doskonały czas na zwrócenie uwagi nam - mieszkańcom Ziemi na aktualne problemy związane z gospodarką wodną na świecie.

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Wody zorganizowane zostały pod hasłem: „Przyspieszenie zmian”. Ich najważniejszym celem jest zjednoczenie wszystkich ludzi w celu rozwiązania kryzysu wodnego i sanitarnego.

Przyszłość otoczenia w jakim żyjemy a więc i losy naszej planety zależą w największym stopniu od najmłodszych jej mieszkańców, dlatego też nasze działania związane z obchodami Światowego Dnia Wody skierowaliśmy do najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Po raz kolejny skorzystaliśmy z gościnności obiektu Będzin Arena a patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Będzina – Łukasz Komoniewski.

Gry i zabawy przygotowane przez animatorów zostały dobrane tak, aby umożliwić dzieciakom połączenie dobrej zabawy z udziałem w ciekawych eksperymentach o charakterze edukacyjnym. Przedszkolaki z zainteresowaniem uczestniczyły w doświadczeniach związanych tematycznie z wodą a w trakcie licznych zabaw i konkurencji ruchowych wypełniły niemały przecież obiekt hali sportowej swoją nieokiełznaną energią.

zobacz galerię


Cookies

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu
ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.

Polityka cookies